بهترین وکلای متخصص

وکیل در مشهد ونحوه انتخاب بهترین وکیل

امروزه با توجه به مشکلات حقوقی متعدد، مردم به شدت نیازمند یک وکیل متخصص هستند و همچنین انتظار به حقی که هر موکل دارد آن است که در مقابل هزینه ایی که بابت حق الوکاله به وکیل پرداخت میکند به نتیجه مطلوب خود بررسد.

ویژگی های بهترین وکیل برای انتخاب وکیل در مشهد

در انتخاب وکیل به چه نکاتی باید توجه کرد.

  • ⭐ حتما از وکلای متخصص و با تجربه استفاده شود.
  • ⭐ رزومه و سابقه وکیل را حتماً بررسی نماید.
  • ⭐ وکیلی را انتخاب کنیم که دارای قدرت تحلیل،داوری، خلاقیت، دارای مهارت های اجتماعی، شجاع و دارای روحیه شکست ناپذیری باشد.
  • ⭐ وکیلی را انتخاب کنیم برای دریافت حق الوکاله انصاف داشته باشد.

وکیل متخصص وغیر متخصص چه تفاوتی دارد؟

شاید شما هم واژه وکیل متخصص زیاد شنیده باشید و برای شما هم سوال پیشنهاد آمده باشد که منظور از وکیل متخصص چیست وچه تفاوتی با وکیل غیر متخصص دارد؟

وکیل متخصص : از انجای که دانشجویان رشته حقوق بعد از گذراندان 142 واحد دروس حقوقی و عمومی مختلف و اخذ مدرک لیسانس میتوانند در آزمون وکالت شرکت نمایند و به عنوان حرفه به فعالیت وکالت مشغول شوند قانونگذار این حق را به ان ها  داده است تا در تمام شاخه های حقوقی چه حقوق کیفری، چه حقوق خصوصی  و… فعالیت نمایند.

ولی برخی دانشجویان درس را به لیسانس اکتفا ننموده و درمقطع کارشناسی ارشد و دکتری در یک شاخه تخصصی مثلا حقوق جزا وجرم شناسی یا حقوق خصوصی و… ادامه تحصیل مینمایند و فقط پرونده های که مرتبط به ان شاخه درسی هست در ان زمینه تحصیل نموده وسابقه کسب کرده اند را قبول میکنند و بصورت حرفه ای در ان زمینه فعالت میکنند.

فرضاً در سامانه حقوقی دادثنا جناب اقای  وکیل مهدی نامدار باغکی دارای مدرک کارشناس حقوق از دانشگاه فردوسی مشهد و کارشناسی  ارشد فقه حقوق از دانشگاه تهران بوده و با توجه به سابقه 22 ساله  وکتاب های تخصصی که در زمینه وقف منتشر نموده اند بصورت تخصصی بر روی پرونده های وقفی در مشهد کار میکنند و در این زمنیه بسیار مسلط بوده و 99 درصد پرونده های ایشان موفق بوده است.

وکیل غیر متخصص : وکیل غیر متخصص معمولا دارای مدرک تحصیلات تکمیلی نمی باشد و در هز زمینه حقوقی فعالت می نماید و بعد از پذیرش پرونده تلاش میکند در ان زمینه قوانین را مطالعه نموده و از حق موکل دفاع نماید معمولا و کلای غیر متخصص از دانش کمتری  در ان حوزه برخوردار هستند  و در اینگونه پرونده ها به نتیجه مطلوب نخواهند رسید.

 بررسی رزمه برای انتخاب یک وکیل خوب

تجربه نشان داده است بعد از آمدن پیام ابلاغ موکل به استرس می افتد و به بدون توجه به خیلی از نکات صرفاً به دنبال در دسترس بودن  هر وکیلی می باشد که از مشاوره وی استفاده نموده و پرونده را به ان ارجاع دهد که این متاسفانه باید گفت که این  کار بسیار اشتباه است.

موکل محترم حتماً و حتماً  قبل از مراجعه به هر وکیلی با یک سرچ ساده در اینترنت سابقه فعالیت، نوع پایه یک یا پایه دو بودن، کار آموز  یا غیر کار آموز بودن، مدرک تحصیلی، مدرس یا غیر مدرس بودن و به اصطلاح کانونی یا مرکزی بودن (معمولاً دانشجویان کانون وکلا با سواد تر هستند و سخت تر پذیرش میشوند) و… را بررسی نماید. (در گوگل مپ دادثنا میتوانید نظرات موکیلین مارا در خصوص سامانه دادثنا چک نمائید)

و بعد از رجوع به آن وکیل با او در زمینه مشکلتان صحبت نمایئد و از او مشاوره بگیرید و بخواهید مستندات قانونی و راه و روش رسیدگی ،نتیجه و مدت زمان، هزینه و… را برای شما بازگو نماید.

اگر صحت سنجی های فوق مطلبوب بودن به آن وکیل وکالت دهید. ( دادثنا نوید بخش این موضوع است که وکلای ما برای ورود به مجموعه دادثنا کلیه این فیلتر ها را گذارنده و همکاری با ما را شروع نموده اند تا برند دادثنا اعتماد و آرامش بخش شما عزیزان باشد)

مطالب برتر سایت : لیست 10 وکیل برتر مشهد 

اوصاف و روحیات وکیل برای انتخاب یک وکیل خوب

حتما توجه کنید که در زمان انتخاب وکیل به نکات و ویژگی های شخصی وکیل در زیل بیان شده است توجه نمائید.

روحیه شکست ناپذیری و شجاعت وکیل : یک وکیل خوب همیشه تمام تلاش خود را میکند تا به نتیجه مطلوب موکل بررسد، حتی اگر بدانددر ان پرونده محکوم خواهد شدو نباید به خاطر تهدید ها و … از حق موکل خود کنار بکشد و کوتاه بیاید.

قدرت تحلیل وکیل : وکیل باید با سایر افراد عادی جامعه تفاوت داشته باشد و باید بتواند موضوعات را تجزیه تحلیل نمایدتا به نتیجه مطلوب برسید و به موضوعات کلی نگاه نکند و به جز ء جزء و کلیه موضوعات ریز وجزعی توجه نماید. (باید این قدرتو برخودار باشه تا به قول قدیمی ها مو رو از ماست بکشه بیرون.

 خلاقیت در وکالت : وکیل باید دارای خلاقیت باشد مثلا در بعضی ماده ها ابهاماتی وجود دارد که وکیل میتواند با استفاده از ان مواد رای را به نفع موکل خود بگیرد.

درک بالا : از انجای که یک وکیل از دانش خود درآمد کسب میکند همیشه باید قوانین را مطالعه کند و درک نماید تا بتواند از قوانین برای پیشبرد اهداف موکل خود استفاده نمائد.

⭐ قدرت داوری : یک وکیل همیشه باید تمام تلاشش برقراری صلح باشد و اگر میتواند حتی قبل شروع دعاوی متعدد جهت درامد بیشتر از اینگونه دعاوی امتناع کند و با دعوت طرفین امکان سازش را محیا کند که متاسفانه این موضوع در کشور ما و بین اکثر وکلا انجام نمی شود و  معنی ندارد.

تیم دادثنا در کنار عرصه وکالت دارای تیم مشاور خانواده هم می باشد که همیشه سعی کرده ایم برای رضایت خداوند متعال قبل از شروع هر گرونه پرونده طلاق از خواهان بخواهیم با مشاورین ما مشورتی نمایند و مشکلات خود را مطرح نمایند.

نحوه انتخاب بهترین وکیل

انصاف در دریافت حق الوکاله و میزان آن توسط وکیل

قبل از بیان این موضوع خاطره ای زیبا از استاد خودم مرحوم دکتر امیر ناصر کاتوزیان پدر علم حقوق را میخواهم بیان نمایم

حدوداً یک یا دو سال قبل از فوت اقای دکتر کاتوزیان در هتل درویشی مشهد به میزبانی اقای قاضی زاده دعوت شدم که سخنران اقای کاتوزیان بودن ایشان فرمودند یک وکیل همیشه باید سعی کند وکالت را به عنوان شغل دوم خود انتخاب نماید و امرار و معاش خود را  صرفآ از طریق  وکالت قرار ندهد تا به خاطر پول بخواهد به ناحق از موکل خود دفاع کند یا دروغ وارد پرونده کند) روحش شاد و سخنش همیشه مسیر راه وکلا

لذا همیشه وکیل باید در حق الوکاله انصاف داشته باشد و صرفا نباید برای پول کار کندوکیل باید همیشه تمام تلاش خود را بکند تا و جدانش ارام باشد و پولش برکت داشته باشد.

نحوه شکایت از وکیل

همیشه سعی کنید یک نسخه از قرارداد وکالت را از وکیل بخواهید و مفاد قرار داد را مطالعه نموده  سپس امضاء نموده و به وی وکالت دهید تا اگر هر گونه کوتاهی از وکیل سر زد در مرجع کانون وکلا و مرکز وکلا بتوانید از وی شکایت کنید.

شکایت از وکیل در مراجع قوق باعث تذکر، تعدیل وابطال پرونده وکیل خواهدشد.

درپایان از شما به اطلاع شما عزیزان میرساند تیم دادثنا متشکل از تیم فوق العاده قدرتمند هست که اکثرا وکلای ما دارای  سابقه قضاوت و مدرس دانشگاه هستند و بصورت تخصصی بر روی پرونده ها در مشهد مقدرس فعالت دارند تماس شما با ما جهت مشاوره رایگان ورزو نوبت باعث افتخار واعتماد شما به تیم دادثنا می باشد.

09156542531


پرسش و پاسخ متداول

✔️ چطور میتوانم در مشهد یک وکیل خوب انتخاب کنم ؟

با تماس با شماره 09156542531 با توجه موضوع پرونده شما مشاوره رایگان توسط وکیل به شما ارائه خواهد شد درصورت رضایت و تمایل میتوانید از وکیل بخواهید برای شما نوبت حضوری رزرو نمایند.

✔️ هزینه حق الوکلا توسط تیم دادثنا چقدر است؟

هزینه حق وکلا با توجه به پرونده های مختلف و سختی و دوندگی و تعرفه مذکور از 2 میلیون تومان به بالا شروع خواهد شد.

✔️ آیا مشاوره تلفنی رایگان است یا باید هزینه ای پرداخت نمود؟

به خود میبالیم که 10 سال بصورت رایگان بدون هیچ چشم داشتی مشاوره تلفنی رایگان ارائه نمودیم و رضایت شما عزیزان را جلب نموده ایم.

✔️آیا مشاوره حضوری هم مانند مشاوره تلفنی رایگان است؟

مشاوره حضوری در صورت عقد قرارداد رایگان است در غیر اینصورت بابت 30 دقیقه مشاوره حضوری با وکیل متخصص از 100 هزارتومان به بالا بسته به پرونده شما ( بسته به تخصصی یا غیر تخصصی بودن ) محاسبه خواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.7]

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. ممنون از تیم دادثنا که بصورت حرفه ای و کارآمد وکلای خوبی رو معرفی کردند و مسیر رو برای انتخاب بهترین وکیل روشن کردند تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا